18 Styczeń 2022

Zestaw hydroforowy bezzbiornikowy, czyli jaki?

Z tego artykułu dowiesz się, z czego składa się zestaw hydroforowy bezzbiornikowy, jakie ma zalety oraz w jakich warunkach pracy sprawdzi się najlepiej. 

Konstrukcja zestawów hydroforowych bezzbiornikowych

Wizualnie zestaw hydroforowy bezzbiornikowy przypomina samą pompę hydroforową o nieco większych rozmiarach. W jego skład wchodzą wszystkie elementy, które zapewniają właściwą pracę urządzenia, czyli: korpus, silnik, wirnik oraz wał. Ponadto zestawy hydroforowe bezzbiornikowe, pomimo swojej nazwy, wyposażone są w niewielki, zintegrowany zbiornik na potrzeby właściwego funkcjonowania urządzenia. 

Do napędu pompy stosowane są silniki jednofazowe, które zapewniają wydajne tłoczenie wody z ujęcia. Urządzenia są dostosowane do długiej pracy w płytkich zbiornikach. Warto wybrać model zawierający żebrowaną obudowę silnika oraz wentylator pozwalający na pracę zestawu bez przerwy nawet przez kilka godzin. Zwróć uwagę na to, czy wybrana pompa jest wyposażona w czujnik termiczny – zabezpiecza on silnik przed przegrzaniem. Dzięki jego zastosowaniu nie trzeba często doglądać urządzenia podczas pracy. Pod poniższym linkiem znajdziesz szczegółową ofertę wydajnego zestawu hydroforowego: https://ogrody24.pl/zestawy-hydroforowe-bezzbiornikowe/pompa-wz-750-230v-z-brio-sk-13-omnigena-.html.

Zestawy hydroforowe bezzbiornikowe zaprojektowane są do pobierania czystej, zimnej wody. Jeśli w zbiorniku, z którego masz zamiar tłoczyć wodę, mogą występować elementy szlifujące lub długowłókniste, konieczne będzie wyposażenie zestawu w filtr antypiaskowy. W przeciwnym wypadku elementy urządzenia mogą ulec zniszczeniu. 

Jakie zalety ma zestaw hydroforowy bezzbiornikowy?

Do głównych zalet zestawów hydroforowych należy ich mobilność, dlatego urządzenia te nie mogą mieć zbyt wysokiej wagi. Dzięki kompaktowej budowie, jak na urządzenie tego typu, zestaw można z powodzeniem wykorzystywać w różnych lokalizacjach według aktualnego zapotrzebowania na wodę

Solidna konstrukcja oraz wyposażenie zestawu w automatyczny układ sterujący jego pracą sprawiają, że urządzenie praktycznie nie wymaga częstej kontroli. Wystarczy umiejscowić je w wybranym miejscu i zapewnić zasilanie 230 V. Dzięki automatowi urządzenie włączy się samoczynnie za każdym razem, gdy zostanie odkręcony kran, a po zakończeniu poboru wody samoczynnie się wyłączy. Pamiętaj, że układy hydroforowe są w stanie efektywnie tłoczyć wodę z głębokości wynoszącej do 8 metrów. 

Istotną zaletą zestawu hydroforowego jest także jego łatwa instalacja. Podłączenie urządzenia w wybranym miejscu zajmuje nie więcej niż kilka minut i nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Wystarczy, że podłączysz rurę ssawną do studni, a rurę tłoczoną do instalacji, którą chcesz zasilić. Wybierając zestaw hydroforowy, zwróć także uwagę na to, czy wybrany model wyposażony jest w korek spustowy. Dzięki niemu możesz opróżnić pompę bez demontowania jej z instalacji. 

W jakich warunkach sprawdzi się zestaw hydroforowy bezzbiornikowy?

Dzięki takim cechom jak mobilność oraz łatwość montażu i demontażu, zestaw hydroforowy bezzbiornikowy idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie instalacja całego zestawu ze zbiornikiem nie ma sensu. Także zakup samego urządzenia wiąże się z poniesieniem niższych nakładów pieniężnych. Zestaw oferuje wszystkie funkcjonalności typowe dla hydroforów poza magazynowaniem wody w zbiorniku. Sprawia to, że urządzenia te są z powodzeniem stosowane w instalacjach o mniejszym zapotrzebowaniu na wodę. 

Zestawy hydroforowe bezzbiornikowe są szczególnie popularne wśród użytkowników ogródków działkowych. Ich wydajność pozwala z powodzeniem nawadniać rośliny znajdujące się na terenie działki. Dzięki kompaktowej budowie zestawu możesz użytkować go tylko wtedy, kiedy jesteś na działce, a następnie zdemontować i schować, co pozwala zabezpieczyć urządzenie przed kradzieżą. 

Sprzęt dzięki swojej uniwersalności sprawdzi się w każdych warunkach, gdzie potrzebne jest zaopatrzenie w wodę ze stosunkowo płytkiej studni lub zbiornika. Możesz z powodzeniem stosować go do podlewania ogrodu, mycia samochodu, podjazdu, płotu i innych konstrukcji w Twoim ogrodzie. 

Zestaw hydroforowy to także praktyczne rozwiązanie dla firm budowlanych. Podczas stawiania budynków często zdarza się, że media do nowo powstającej nieruchomości nie zostały jeszcze podłączone. Zastosowanie zestawu hydroforowego pozwala dostarczyć na budowę wodę potrzebną do takich czynności jak zmieszania cementu, czy polewania stropów. 

Nie czekaj i sprawdź już teraz, jak wybrany zestaw hydroforowy może pomóc Ci w zapewnieniu dostępności wody w wielu różnych lokalizacjach: https://ogrody24.pl/zestawy/zestawy-hydroforowe/zestawy-hydroforowe-bezzbiornikowe.