Jak wybrać pompę do chłodziwa?

Wielkie maszyny przemysłowe (choć nie tylko te urządzenia) do prawidłowego i bezawaryjnego działania potrzebują specjalnej pompy do chłodziwa. To ona odprowadza ciepło produkowane przez ten właśnie sprzęt. Wiele osób jednak nie ma pojęcia, jak wybrać pompę do chłodziwa. Dla wielu z nich to trudny temat. Zacznijmy więc od wyjaśnienia, czym w ogóle jest wspomniana pompa i jakie dokładnie jest jej zastosowanie. 

Czytaj więcej
Zalana posadzka w garażu – jak szybko usunąć wodę?

Wciąż popularne jest budowanie garażu pod domem, do którego zwykle prowadzi stromy zjazd w dół. Ma to swoje zalety, ale i wady. Wystarczy, że odpływ wody zostanie zapchany, a podczas intensywnych opadów deszczu zalanie jest niemal gwarantowane. Jak odprowadzić wodę z garażu w razie zalania? 

Czytaj więcej
Jak wykopać studnię głębinową?

Studnia głębinowa to doskonała alternatywa dla sieci wodociągowej. Posiadanie własnego źródła wody gwarantuje znacznie obniżenie rachunków, w tym obniżenie kosztów korzystania z wody. Co więcej, daje możliwość całkowitego uniezależnienia się od dostaw zewnętrznych. Czy to oznacza, że wiercenie studni ma sens?

Czytaj więcej
Jak wyczyścić studnię głębinową?

Posiadanie studni głębinowej wiąże się nie tylko z samymi korzyściami, ale też z obowiązkami. Jednym z nich jest regularne czyszczenie studni. Do tego trzeba mieć odpowiedni sprzęt, specjalne środki i przede wszystkim wiedzę. Jak zatem oczyścić wodę ze studni głębinowej? 

Czytaj więcej
Czy pompa głębinowa może działać bez hydroforu?

W sieci na temat pomp głębinowych i hydroforów krążą różne pytania. Przykładowe brzmi: czy pompa głębinowa może pracować bez hydroforu? By móc powiedzieć na ten temat coś więcej, trzeba najpierw wyjaśnić, czym są te urządzenia i do czego służą, a także, czy w ogóle jest między nimi jakaś zależność. 

Czytaj więcej
Jaki hydrofor wybrać na działkę?

Działka rekreacyjna to przyjemne miejsce do spędzania czasu. Majówki, letnie grillowanie, jesienne pieczenie ziemniaków, czas dla rodziny czy biesiady ze znajomymi zapadają w pamięci na długo. Na działce potrzebny jest jednak dostęp do wody, a często działki nie mają zapewnionej sieci wodociągowej. A te, które są, mają słabe ciśnienie. Wtedy warto korzystać z pomocy hydrofora. Ale jaki wybrać dobry hydrofor na działkę rekreacyjną spośród szerokiej oferty dostępnej w sklepach?

Czytaj więcej
Jak działa pompa wody?

Jeśli masz wodę ze studni, utrzymanie jej przepływu wymaga pompy. Działanie pompy wodnej opiera się na pobraniu wody ze studni i wprowadzeniu jej pod ciśnieniem do instalacji rurowej. Dzięki temu woda trafia tam, gdzie jest potrzebna.

Czytaj więcej
Naprawa i regeneracja pompy hydroforowej – na czym polega?

Pompa hydroforowa wykonuje ciężką pracę w domach i w gospodarstwach. Zapewnia stały dopływ wody w instalacji wodociągowej. Częstotliwość jej załączania i wyłączania wpływa znacząco na żywotność pompy, a im częściej pompa pracuje, tym szybciej się zużywa. Jakie są najczęstsze usterki pomp hydroforowych oraz jakie kroki należy podjąć, aby je naprawić lub zregenerować?

Czytaj więcej
Jak podłączyć hydrofor do studni?

W wiejskim domu lub na obrzeżach miasta nie można obejść się bez autonomicznego systemu zaopatrzenia w wodę. Studnia jest często wybierana jako źródło wody. Przy odpowiedniej konserwacji i eksploatacji prawie nie wymaga ingerencji człowieka, ale czasami konieczne jest podłączenie hydroforu do studni. Jak poprawnie podłączyć hydrofor do studni głębinowej?

Czytaj więcej
Jak wypompować wodę z basenu?

Basen dziś nie jest już symbolem luksusu. Ten zbiornik wodny (szczególnie basen stelażowy w przydomowym ogrodzie) ma wielu z nas, jeśli nie większość. Z posiadaniem basenu wiąże się szereg korzyści, ale nie należy zapominać o obowiązkach. Jednym z nich jest sporadyczna konieczność wypompowania wody. Jak sobie z tym zdaniem poradzić? W dodatku co zrobić z wodą z basenu? 

Czytaj więcej