-
Pompy
- Pompy głębinowe
- Pompy hydroforowe
- Pompy zatapialne
- Pompy przemysłowe
- Pompy basenowe
- Pompy do deszczowni
- Pompy do paliwa
- Pompy do podnoszenia ciśnienia
- Pompy obiegowe
- Pompy pionowe
- Pompy ręczne
- Pompy spalinowe - motopompy
- Pompy traktorowe
- Przepompownie WC i pomporozdrabniacze
- Pompy wg technologii produkcji
-
Zestawy
-
Zbiorniki hydroforowe
- Silniki pomp głębinowych
- Akcesoria
- Odżelaziacze wody
- Falowniki pomp
- Dobór pomp
- Kontakt
- Home
-
Pompy
add remove
-
Zestawy
add remove
- Zestawy hydroforowe add remove
-
Zbiorniki hydroforowe
add remove
- Silniki pomp głębinowych add remove
- Akcesoria add remove
- Odżelaziacze wody
- Falowniki pomp
- Dobór pompy ZAPYTAJ
Pompy ręczne
Jest 3 produktów.
Aktywne filtry
Pompy ręczne możemy podzielić na dwa główne typy: pompy ręczne do wody abisynki i pompy do wody ręczne skrzydełkowe. Wszystkie ręczne pompy mają zdolność zasysania wody z głębokości 7–8 m. Najważniejsze jest to, na jakim poziomie utrzymuje się lustro wody w studni. Zastosowanie pompy ręcznej to najtańszy sposób pompowania wody i sprawdzi się zwłaszcza na działkach, które nie mają przyłącza do sieci elektrycznej.
Podłączenie opisywanych urządzeń jest bardzo łatwe i szybkie. Warto pamiętać, iż pompy tego typu nie są odporne na mróz, dlatego w okresie zimowym należy je demontować. Zarówno w pompach do wody ręcznych abisyńskich, jak i w skrzydełkowych znajdują się specjalne kryzy montażowe z uszczelką, pozwalające na bardzo szybki demontaż pompy przed okresem zimowym.
Pompa ręczna – abisynka i skrzydełkowa
Typowe modele ręcznej pompy do wody abisynki mają podłączenie do rury wewnętrznej 11/4ꞌꞌ, zaś w pompach skrzydełkowych uzależnione jest ono od modelu. Pompy wodne skrzydełkowe używane są też do podniesienia słupa wody dla pomp ssących. Pompę skrzydełkową podłącza się przed pompą ssącą poprzez trójnik, zalewa pompę ssącą, jak i ręczną. Jeśli pompa skrzydełkowa założona jest tak na stałe, należy zastosować dwa zawory zwrotne przy każdej pompie. Ręczne pompy abisynki mają prostą konstrukcję. W tulei cylindra pracuje tłok z uszczelką. Uszczelka w pompie ręcznej zazwyczaj jest gumowa. Dzięki prostej budowie, klient jest w stanie dokonać samodzielnej naprawy pompki ręcznej.
Pompy skrzydełkowe to pompy wyporowe. Mają one szerokie zastosowanie – mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie potrzebna jest czysta, zimna woda. Szczególnie polecane są właścicielom przydomowych ogródków i działek rekreacyjnych, którzy potrzebują wody do nawadniania roślinności.
Za pomocą pomp skrzydełkowych możliwe jest stosunkowo szybkie zapewnienie sobie dostępu do wody bez zanieczyszczeń stałych, czyli m.in. piasku. Dostępne w naszej ofercie pompy ręczne skrzydełkowe Omnigena są w stanie wytworzyć niewielkie ciśnienie i sprawdzają się również jako pompy wstępne do rozruchu pomp elektrycznych. Do ich zalet należy zaliczyć także szybki i łatwy montaż. W ofercie mamy pompy ręczne skrzydełkowe o różnych parametrach.
Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące naszego asortymentu, prosimy o kontakt – chętnie odpowiemy na pytania i pomożemy w wyborze optymalnej pompy ręcznej.