-
Pompy
- Pompy głębinowe
- Pompy hydroforowe
- Pompy zatapialne
- Pompy przemysłowe
- Pompy basenowe
- Pompy do deszczowni
- Pompy do paliwa
- Pompy do podnoszenia ciśnienia
- Pompy obiegowe
- Pompy pionowe
- Pompy ręczne
- Pompy spalinowe - motopompy
- Pompy traktorowe
- Przepompownie WC i pomporozdrabniacze
- Pompy wg technologii produkcji
-
Zestawy
-
Zbiorniki hydroforowe
- Silniki pomp głębinowych
- Akcesoria
- Odżelaziacze wody
- Falowniki pomp
- Dobór pomp
- Kontakt
- Home
-
Pompy
add remove
-
Zestawy
add remove
- Zestawy hydroforowe add remove
-
Zbiorniki hydroforowe
add remove
- Silniki pomp głębinowych add remove
- Akcesoria add remove
- Odżelaziacze wody
- Falowniki pomp
- Dobór pompy ZAPYTAJ
Pompy zatapialne
Jest 5 produktów.
Aktywne filtry
Pompa zatapialna służy więc przede wszystkim do przepompowywania, jak i wypompowywania wody. To właśnie dzięki niej istnieje możliwość szybkiego i wygodnego pozbycia się niechcianej cieczy z wielu miejsc. Bardzo duże zróżnicowanie dostępnych urządzeń sprawia, że istnieje możliwość dopasowania ich w 100% do potrzeb, jak i warunków, w których będą one wykonywać swoją pracę.
Dostępne w naszym sklepie pompy zatapialne różnią się parametrami technicznymi. Przy porównywaniu poszczególnych modeli należy wziąć pod uwagę:
• maksymalną wydajność,
• maksymalną wysokość podnoszenia,
• moc silnika,
• maksymalną średnicę zanieczyszczeń.
Pompy zatapialne do wody czystej lub brudnej
Pompy zatapialne do wody czystej używa się do przetaczania wody bez zanieczyszczeń mechanicznych, np. deszczówki z beczek i innych, dużych pojemników, czy też wody studziennej wykorzystywanej później np. do podlewania ogrodu, czy zasilenia oczka wodnego. Urządzenia te doskonale sprawdzą się także do wypompowania wody z przydomowego basenu, choć w przypadku usuwania wody z oczek wodnych i stawików konieczna jest kontrola ich pracy, tak by nie doszło do zassania znajdujących się na dnie osadów.
Wśród pomp zatapialnych do wody brudnej znajduje się kilka kategorii, które pozwalają szczegółowo określić przeznaczenie i miejsce eksploatacji danego urządzenia:
- pompy do szamba i gnojowicy, które są w stanie pompować wodę z grubszymi zanieczyszczeniami organicznymi. Charakteryzują się one mocniejszą konstrukcją. Korpus ssaco-tloczący najczęściej odlany jest z trwałego żeliwa. Do budowy wykorzystywana jest nierzadko również stal nierdzewna.
- pompy z dodatkowym rozdrabniaczem. Są to m.in. rozdrabniacze nożowe - obracające się przed otworem ssącym lub rozdrabniacze młotkowe, które dzięki swojej budowie rozbijają biologiczne nieczystości, rozdrabniacze wirnikowe, które są bardzo ostre.
Jeśli pompa ma być wykorzystywana w sytuacjach awaryjnych, takich jak wypompowanie wody z piwnicy lub zalanego podwórka, szybkie usunięcie rozlanych ścieków, warto wybrać model przeznaczony do pracy w ciężkich warunkach. W przypadku gdy pompa ma pracować bez ciągłego nadzoru, należy wybrać model zaopatrzony w wyłącznik pływakowy, który wyłączy urządzenie, gdy poziom zalegającej cieczy spadnie poniżej określonego poziomu.
To tylko kilka z wielu punktów, na które warto zwrócić uwagę przed wyborem pompy zatapialnej. By dokonać prawidłowego wyboru, warto zwrócić się o pomoc do fachowców, mających doświadczenie w tej dziedzinie. W przypadku pytań, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.