Jaki hydrofor do domku letniskowego?

Jaką funkcję pełni hydrofor do domu letniskowego?

Hydrofor stanowi połączenie pompy oraz zbiornika, który odpowiada za zapewnienie odpowiedniego ciśnienia w sieci hydraulicznej Twojego domku letniskowego. Ponad powierzchnią wody, obecnej we wnętrzu zbiornika, znajduje się poduszka sprężonego powietrza. Za kontrolę parametrów panujących wewnątrz zbiornika odpowiada presostat. To urządzenie mierzy ciśnienie i gdy osiągnie minimalny poziom, włączy pompę w celu ponownego uzupełnienia zbiornika wodą.

Utrzymanie wysokiego poziomu ciśnienia w zbiorniku zapewni Ci stały poziom strumienia wody w Twoim ujęciu. Wybór właściwego hydroforu do domku letniskowego zależy od warunków panujących w Twojej studni. Jeśli poziom lustra wody jest wyższy niż 8 metrów, to możesz skorzystać z uniwersalnego zestawu hydroforowego. W przypadku większej głębokości ujęcia wybierz wydajną pompę głębinową połączoną ze zbiornikiem hydroforowym.

Szukasz niezawodnego zbiornika hydroforowego w przystępnej cenie? Koniecznie sprawdź ofertę naszego sklepu: https://ogrody24.pl/zbiorniki-hydroforowe

Z jakich elementów składa się hydrofor do domku letniskowego?

Zestaw hydroforowy to sprawdzone i wydajne rozwiązanie. Kompaktowa konstrukcja zapewnia parametry zaspokajające standardowe wykorzystanie ujęcia. Dodatkowo stosunkowo niewielka waga i wymiary zapewniają łatwy montaż oraz demontaż po zakończonym sezonie działkowym. Standardowy zestaw wystarczy umieścić na płaskiej i twardej podstawie, natomiast wykorzystując hydrofor w domku letniskowym, możesz wybrać mniejszy, mobilny zestaw. Jest wyposażony w kółka, co pozwala na łatwe przeniesienie urządzenia według aktualnych potrzeb.

Zestaw hydroforowy do domku letniskowego składa się z powierzchniowej pompy ssącej oraz szeregu elementów:

  • zbiornik przeponowy o wybranej pojemności,
  • kolektor ssący i tłoczący,
  • zawory zwrotne oraz kulowe,
  • wyłącznik ciśnieniowy,
  • manometr wskazujący poziom ciśnienia,
  • złącze pięciodrożne,
  • czujniki zabezpieczające.

Wieloletnie doświadczenie w sprzedaży artykułów do tłoczenia wody pozwala nam stworzyć kompleksową ofertę zestawów hydroforowych do domku letniskowego. Sprawdź już teraz asortyment kompaktowych hydroforów pochodzących od uznanych producentów: https://ogrody24.pl/zestawy/zestawy-hydroforowe

Hydrofor może także występować jako zestaw łączący pompę głębinową oraz zbiornik. To rozwiązanie jest przeznaczone dla studni o poziomie lustra wody poniżej 8 metrów, a także dla ujęć o większym zapotrzebowaniu na wodę. Jeśli działka otaczająca Twój domek letniskowy ma dużą powierzchnię, możesz rozważyć montaż zbiornika hydroforowego połączonego z wydajną pompą głębinową. Więcej na temat charakterystyki zbiorników hydroforowych dowiesz się, klikając poniższy link: https://ogrody24.pl/blog/post/zbiorniki-hydroforowe-przeponowe-a-ocynkowane-roznice

Na co zwrócić uwagę, wybierając hydrofor do domku letniskowego?

Charakterystyka hydroforów do domku letniskowego mogą różnić się nie tylko parametrami, takimi jak moc, wydajność i wysokość podnoszenia. Te trzy podstawowe wartości wskażą Ci co prawda, jakich warunków pracy urządzenia możesz oczekiwać, jednak zwróć też uwagę na napięcie prądu, jakim zasilany jest silnik hydroforu do domku letniskowego, który zamierzasz kupić. Może wynosić 230 V lub 400 V.

Zakup hydroforu wiąże się z koniecznością poniesienia pewnych kosztów, choć większość popularnych urządzeń możesz kupić w rozsądnej cenie. Warto wybrać markowy sprzęt, który zapewni wygodną i wydajną eksploatacją przez długi czas.

Jaka powinna być pojemność hydroforu do domku letniskowego?

Istotnym parametrem każdego hydroforu jest pojemność zbiornika. Może wynosić od kilkunastu do kilkuset litrów. Oszacowanie średniego przewidywanego zużycia wody pozwoli Ci wybrać optymalny hydrofor do domku letniskowego. Zakup urządzenia o zbyt małej pojemności zbiornika sprawi, że pompa będzie musiała zbyt często się włączać. Pamiętaj, że każda pompa ma określoną liczbę cyklów pracy w ciągu godziny. Regularne przekraczania wartości przewidzianych przez producenta nie wróży długiej żywotności.

Rozwiązaniem jest wybór hydroforu z lekkim zapasem, ale także pod tym względem nie ma sensu przesadzać. Zakup zbiornika o zbyt dużej pojemności wiąże się z poniesieniem zbędnych kosztów, a także z większą powierzchnią potrzebną do jego bezpiecznej instalacji. Ponadto zbyt długie przebywanie wody wewnątrz zbiornika może wpłynąć negatywnie na jej jakość z powodu na długotrwałego kontaktu ze ścianami urządzenia.

Wybór hydroforu do domku letniskowego o dużej pojemności warto rozważyć wówczas, gdy planujesz bardzo intensywnie korzystać z ujęcia wody na Twojej działce.

Szukaj

Ostatnio dodane