29 Styczeń 2024

Jaką pompę do brudnej wody kupić?

Najważniejsze kryteria wyboru pompy do brudnej wody

W procesie decyzyjnym kluczowe znaczenie ma co najmniej kilka czynników. Dzięki nim będziesz wiedział, czym kierować się przy wyborze pompy. Zapamiętaj te wskazówki, a znacznie zwiększysz szansę na udany zakup.

  • Wydajność – dokładnie określa możliwości urządzenia. Konkretna wartość liczbowa oznacza ilość wody, którą pompa jest w stanie przepompować w ciągu określonego czasu. Z reguły parametr ten wyraża się w litrach na minutę (l/min). Nie istnieje uniwersalna wydajność, która zadowoli wszystkich. Pamiętaj, że podana objętość cieczy dotyczy idealnych warunków. Trzeba zatem wziąć pod uwagę ewentualne ograniczenia spowodowane między innymi spadkiem wydajności źródła.
  • Głębokość zanurzenia – rola tego parametru jest równie istotna. Określa maksymalny poziom głębokości, na której dane urządzenie może pracować.
  • Cena – każdy przed większym zakupem zwraca uwagę na kwestie finansowe. To całkowicie normalna sytuacja. W związku z tym warto wybierać sklepy, które w swoim asortymencie posiadają wysokojakościowe urządzenia, a jednocześnie oferują je w przystępnych cenach. Takim przykładem jest sklep internetowy Ogrody24.pl.

Jaką pompę do brudnej wody wybrać? Wybrane modele ze sklepu Ogrody24.pl.

W trakcie analiz, jaką pompę do brudnej wody kupić, warto zdecydować się na konkretny rodzaj sprzętu. W tym przypadku znakomitym wyborem będą urządzenia określane jako zatapialne. Ich działanie polega na zanurzaniu w wodzie, a następnie wypompowywaniu cieczy. W ofercie sklepu Ogrody24.pl znajdują się różne modele. Wybraliśmy trzy z nich, które prezentujemy poniżej.

  • Pompa zatapialna WQ 180 Eco 230V Omnigena – prosta w obsłudze i niedroga. Do produkcji jej elementów wykorzystano szare żeliwo i stal nierdzewną. Mimo swoich niewielkich rozmiarów posiada silnik o mocy 180 watów.
  • Pompa zatapialna WQ 100-3,5-2,2 Premium 400 V Omnigena – niesamowite urządzenie o gigantycznej mocy silnika wynoszącej aż 2200 watów! Dzięki niej udaje się osiągnąć równie imponującą wydajność – 2250 litrów na minutę. Natomiast podnoszenie możliwe jest na wysokość 11 metrów. Sprzęt jest wykorzystywany zarówno przez indywidualnych klientów, jak i wielkie przedsiębiorstwa.
  • Pompa zatapialna WQ 750 Eco 230V Omnigena – jeden z najbardziej uniwersalnych modeli. Po pierwsze, cechuje go wydajność na wysokim poziomie, gdyż wynosi ona 300 litrów na minutę. Po drugie, sprzęt ten zalicza się do grupy urządzeń wyjątkowo energooszczędnych. Po trzecie, żadnych problemów nie sprawia instalacja, a użytkowanie to pełna wygoda. Po czwarte, producent zastosował wiele systemów zabezpieczających – na czele z pływakowym.

Jaką pompę do brudnej wody kupić – z rozdrabniaczem czy bez? 

Szukając odpowiedzi na pytanie, jaką pompę do brudnej wody wybrać, trzeba wspomnieć o rozdrabniaczu. Jego głównym celem jest – jak sama nazwa wskazuje – rozdrabnianie tych elementów, z którymi zwykły sprzęt mógłby sobie nie poradzić. Często zdarza się, że zanieczyszczenia nie przyjmują tylko płynnej postaci. W takich przypadkach rozdrabniacz jest w pełni słusznym wyborem.

Jeśli więc zastanawiasz się, która pompa do brudnej wody będzie dla Ciebie najlepsza, przede wszystkim przemyśl, w jakim celu planujesz jej używać. Jeżeli szukasz sprzętu tylko do wypompowywania cieczy, prawdopodobnie wystarczy Ci zwykłe urządzenie. Jeśli jednak mogą zdarzać się elementy przyjmujące postać stałą, znacznie lepiej i bezpieczniej zainwestować w sprzęt z rozdrabniaczem.

Czy pompa do szamba i brudnej wody to jedno urządzenie?

Do poruszenia została nam bardzo istotna, lecz nieoczywista kwestia – pompa do szamba a pompa do wody brudnej. Różnice między tymi rodzajami urządzeń istnieją, choć według wielu to sprzęty całkowicie identyczne. Szambo kojarzy się przecież z zanieczyszczeniami. Mowa tu przede wszystkim o odchodach, kawałkach papieru toaletowego i innych artykułach higienicznych. Pompy do wody brudnej tłoczą natomiast głównie ciecz, która zalała garaż lub piwnicę, a także deszczówkę lub ścieki stanowiące zawartość studni. W związku z podobnym, lecz innym zastosowaniem, różnice można dostrzec między innymi w konstrukcji tych urządzeń.

Jaką pompę do brudnej wody kupić? Podsumowanie.

Wybór, jaką pompę do brudnej wody kupić, nie jest łatwym zadaniem. Mocno jednak wierzymy, że dzięki naszym wskazówkom poradzisz sobie z nim celująco. W razie jakichkolwiek problemów specjaliści ze sklepu Ogrody24.pl chętnie pomogą Ci we wszystkim. Zachęcamy także do przeczytania innego artykułu, w którym doradzamy, jaką pompę wybrać do podlewania z beczki.