27 Styczeń 2023

Jaką pompę wybrać do podlewania z beczki?

Pompa do podlewania z beczki – na jakie atrybuty zwrócić uwagę?

To urządzenie ściśle nakierowane na daną czynność – tłoczenie wody – więc musi posiadać równie ściśle określone cechy. Ich uwzględnienie pozwoli Ci wybrać optymalny model dla potrzeb Twojego ogrodu.

Wydajność

Od razu zaznaczamy, że nie podamy Ci dokładnej wydajności, którą powinna mieć pompa dla Twojego ogrodu. Nie znamy powierzchni Twojej działki, a to właśnie ona ma kluczowe znaczenie podczas określania tego parametru. Rekomendujemy, abyś kierował się zasadą, że zazwyczaj do niewielkich ogrodów wystarczająca okazuje się pompa o wydajności 1000 l/h. Im okazalsze rozmiary terenu, tym potrzebne jest mocniejsze urządzenie. Do wyboru masz różne typy silników, między innymi spalinowe i elektryczne.

Rodzaj

Rozbudowany asortyment to nasz ogromny atut, ponieważ dzięki niemu możesz bez problemu zaopatrzyć się w urządzenia nawadniające ogród wodą z beczki. Gigantycznym zainteresowaniem klientów niezmiennie cieszą się pompy zatapialne. Ich głównym przeznaczeniem jest przepompowywanie i wypompowywanie wody, więc znakomicie sprawują się podczas podlewania i wielu innych czynności ogrodowych.

Maksymalna wysokość podnoszenia

W tym przypadku wszystko zależy od pojemności Twojej beczki. Zastanów się również, czy będziesz chciał wykorzystywać pompę do tłoczenia wody z innych źródeł. Jeśli tak, uwzględnij je w swoich planach i na ich podstawie dobierz optymalną wysokość podnoszenia sprzętu.

Maksymalna średnica zanieczyszczeń

Podczas nawadniania ogrodu wodą z beczki nie będziesz miał do czynienia z nieskazitelnie czystą cieczą. W gromadzonej deszczówce często znajdują się różnego rodzaju zanieczyszczenia. Wielokrotnie są to drobne odpadki, owady lub liście. Dlatego możesz wybierać spośród pomp zatapialnych zarówno do wody czystej, jak i brudnej (w niewielkim bądź znacznym stopniu).

Jakie pompy do podlewania z beczki są najlepsze?

Użytkownicy bardzo cenią sobie pompy głębinowe ze względu na ich automatyzm działania. Ponadto wysoka wydajność w połączeniu z uniwersalnym przeznaczeniem sprawia, że to sprzęt kompletny – właściwie nieposiadający wad. Przykładem takiego urządzenia jest pompa głębinowa Omnitron 5000, którą można używać nie tylko do pobierania wody z beczki, ale także zaawansowanych systemów nawadniających.

Wśród tego typu sprzętu na popularność nie narzekają też producenci pomp hydroforowych. One również zostały skonstruowane w taki sposób, aby mogły być użytkowane na wiele sposobów. Analizując pompy do podlewania z beczki, polecamy też pompy do deszczówki. Posiadają one szeroki zakres zastosowań – napełnianie basenów, oczek wodnych, nawadnianie trawników, roślin, a nawet opróżnianie zalanych pomieszczeń na skutek gwałtownych ulew lub podtopień.

Nawadnianie ogrodu wodą z beczki – dlaczego się opłaca?

Przede wszystkim ze względu na oszczędność pieniędzy. Mnóstwo osób wykorzystuje beczkę do gromadzenia deszczówki. To świetna metoda, ponieważ pozwala na zbieranie wody całkowicie za darmo. Cały proces odbywa się bez udziału człowieka, więc nie trzeba tracić czasu i energii. Zakup pompy do podlewania z beczki całkowicie usprawni nawadnianie terenu. Co więcej, to sposób bardzo korzystny dla środowiska.

Pompy do podlewania z beczki i studni – czy takie istnieją?

Wcześniej już wspominaliśmy, że istnieją urządzenia wyróżniające się wyjątkową uniwersalnością. Pomimo to, czy można znaleźć sprzęt, którego właściwości pozwalają na wykorzystywanie go do pobierania cieczy z wielu źródeł? Oczywiście, że tak. Wystarczy przeanalizować pompy zatapialne – mnóstwo modeli znajduje się w naszym asortymencie.

Pamiętaj jednak, że zanim zdecydujesz się na posiadanie studni, musisz spełnić rygorystyczne warunki opisane w przepisach. Odsyłamy więc do naszego artykułu: studnia głębinowa – pozwolenie na budowę i inne ważne informacje.

Dowiedz się więcej o poszczególnych rodzajach pomp

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że zrozumieć różnice między odrębnymi rodzajami tych urządzeń nie jest łatwo. Pomimo to staramy się przekazać Ci wiedzę w przejrzysty i zrozumiały sposób, jednak trudno zawrzeć wszystkie cenne informacje w jednym artykule. Dlatego tym razem przekierujemy Cię do tekstu opisującego podział pomp i ich zastosowanie. Znajdziesz w nim zarówno rodzaje wspomniane przez nas wcześniej, jak i pozostałe kategorie sprzętu dostępnego do kupna.

Nawadnianie ogrodu wodą z beczki nie musi być skomplikowane, jeśli zdecydujesz się na wysokiej klasy urządzenia. Nie zapomnij dobrać ich parametrów do Twojej działki, a w razie wątpliwości, śmiało poproś nas o pomoc – chętnie doradzimy.