Kiedy warto kupić pompę wodną monoblokową?

Jak skonstruowana jest pompa monoblokowa?

Pompa monoblokowa, podobnie jak każde inne urządzenie służące do tłoczenia wody, składa się z silnika oraz części hydraulicznej. Całość zamknięta jest w hermetycznej obudowie, która musi być odporna na pracę w stałym lub częściowym zanurzeniu. Tym, co wyróżnia pompy monoblokowe od innych urządzeń tego typu, jest zintegrowana konstrukcja kluczowych podzespołów.

Większość pomp skonstruowana jest z osobnego silnika i części hydraulicznej. Pompy monoblokowe wyróżniają się montażem tych elementów w jednym, zintegrowanym korpusie. Tym sposobem silnik, wał napędowy oraz wirnik lub ślimak stanowią jeden element, nazywany blokiem. Stąd też pochodzi nazwa pompy monoblokowej.

Jakie korzyści płyną z integracji kluczowych elementów pompy? Na solidną i zarazem prostą konstrukcję urządzenia składa się stosunkowo niewiele części. Zintegrowane podzespoły są idealnie dopasowane do siebie pod kątem parametrów pracy i wydajności. Dzięki temu znacznie ograniczone zostaje ryzyko wystąpienia awarii urządzenia. A jeśli nawet dojdzie do uszkodzenia któregoś z podzespołów, to pompy monoblokowe mają opinię prostych w naprawie.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących pomp monoblokowych znajdziesz na stronie naszego sklepu internetowego.

Gdzie sprawdzi się pompa monoblokowa?

Pompy monoblokowe to bardzo uniwersalne urządzenia. Dostępne są modele o poziomej i pionowej orientacji, co znacznie zwiększa zakres potencjalnych zastosowań. Pompy monoblokowe najczęściej używane są w studniach głębinowych. Urządzenia tego typu przeznaczone są do tłoczenia czystej wody, w której nie występują zanieczyszczenia szlifujące lub cząstki stałe.

Praca w wymagających warunkach pełnego lub częściowego zanurzenia wymaga od urządzenia wysokiej trwałości. Korpus musi być nie tylko solidnie wykonany i uszczelniony, lecz także ważny jest materiał, z którego został wykonany. Najczęściej jest to mosiądz lub stal nierdzewna. Dzięki temu urządzenia są odporne na korozję.

Zintegrowana konstrukcja pomp monoblokowych i hermetyczne korpusy sprawiają, że urządzenia tego typu doskonale sprawdzą się w wielu lokalizacjach. Dlatego są często wybierane do tłoczenia wody ze studni w domach jednorodzinnych, na działkach rekreacyjnych, w rolnictwie, a nawet w instalacjach przemysłowych. Pompy monoblokowe można stosować praktycznie w każdej studni głębinowej, w której poziom lustra wody znajduje się co najmniej 8 metrów pod powierzchnią ziemi.

Do wydajnego tłoczenia wody ze studni głębinowej nie wystarczy sama pompa monoblokowa. Istotne są parametry panujące w studni oraz technika jej wykonania. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Sprawdź artykuł z naszego bloga, w którym omawiamy tematykę związaną z pozwoleniem na budowę i inne ważne informacje dotyczące studni głębinowych.

Czy pompy monoblokowe są drogie?

Ceny zakupu pomp monoblokowych zależą od wielu czynników. Urządzenia tego typu oferują zróżnicowane parametry, takie jak moc, wysokość podnoszenia i wydajność. Z reguły im lepsze parametry oferuje wybrana pompa, tym jej cena jest wyższa. Ceny urządzeń o popularnej średnicy wynoszącej 3” pochodzących od renomowanych producentów zaczynają się od około 500 zł.

Koszt zakupu pompy monoblokowej jest zatem nieznacznie wyższy od urządzeń wykonanych w technologii tradycyjnej. Warto śledzić oferty sprzedaży pomp w naszym sklepie, ponieważ często zdarzają się promocje, podczas których można kupić pompy w okazyjnej cenie.

Kiedy warto kupić pompę monoblokową?

Pompy monoblokowe mają wiele praktycznych zastosowań. Kiedy warto kupić pompę monoblokową? Tłoczenie wody ze studni głębinowych to jeden z głównych obszarów, w których sprawdzają się tego typu urządzenia. Czerpanie wody z własnej studni to ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala oszczędzić niemałe kwoty na rachunkach za wodę pochodzącą z wodociągu. Aby dystrybucja wody ze studni przebiegała wydajnie i bezproblemowo, warto zainwestować w zakup sprawdzonej pompy monoblokowej.

Wybierając pompę monoblokową, trzeba dokładnie przeanalizować warunki panujące w studni. Pozwoli to wybrać optymalne urządzenie, którego parametry pracy będą dopasowane do potrzeb w ujęciu oraz wydajności studni. Chcesz dowiedzieć się, czy studnia głębinowa się opłaca? Odwiedź naszego bloga, gdzie znajdziesz wiele interesujących informacji dotyczących tej kwestii.

Szukaj

Ostatnio dodane