Kto potrzebuje pompy do podnoszenia ciśnienia?

Jakie korzyści płyną z posiadania pompy do podnoszenia ciśnienia?

Zakup nowoczesnego i wydajnego urządzenia, jakim jest pompa do podnoszenia ciśnienia, oczywiście wiąże się z poniesieniem nakładów finansowych. Abyś miał pewność, że Twoje pieniądze są wydawane w rozsądny sposób, zapoznaj się z szeregiem korzyści, które płyną z posiadania pompy do podnoszenia ciśnienia. 

Niezależność od ciśnienia w instalacji wodociągowej lub ujęciu wody stanowi największą zaletę z posiadania pompy do podnoszenia ciśnienia. Nie masz wpływu na aktualne parametry panujące w sieci wodociągowej. Anomalia mogą występować z wielu powodów. Dlatego, gdy potrzebujesz stałego, regulowanego ciśnienia wody, zastosowanie pompa tego typu pozwoli Ci wykonywać wszystkie zaplanowane czynności bez względu na warunki panujące w sieci wodociągowej. 

Dzięki posiadaniu pompy do podnoszenia ciśnienia możesz bez problemu zaopatrywać w wodę budynki mieszkalne, zasilać systemy irygacyjne, a także linie technologiczne. W przypadku awarii pompy głębinowej, której wymiana z różnych względów może okazać się nieopłacalna, to właśnie wydajna pompa do podnoszenia ciśnienia zapewni z powrotem właściwe ciśnienie w Twojej instalacji. 

Pompy do podnoszenia ciśnienia różnią się ceną w zależności od oferowanych parametrów. Zakup urządzenia renomowanego producenta wiąże się z poniesieniem pewnych nakładów finansowych, ale dzięki temu otrzymujesz gwarancję wysokiej jakości. Zapoznaj się z naszą aktualną ofertą pomp do podnoszenia ciśnienia, aby przekonać się na własne oczy, że zakup wydajnej i nowoczesnej pompy możliwy jest w cenie optymalnej dla Twojego portfela.

Rodzaje pomp do podnoszenia ciśnienia

Wybierając pompę do podnoszenia ciśnienia, możesz wybierać spośród dwóch typów urządzeń oferujących tę funkcjonalność.

    1) Pompy samozasysające 

Nowoczesne urządzenia o kompaktowej budowie. Pozwala to na łatwą instalację pompy, gdy wystąpi zapotrzebowanie na podniesienia ciśnienia wody w dowolnym typie instalacji. Pomimo niewielkich rozmiarów oferują pełną funkcjonalność dzięki zastosowaniu solidnych silników, wirników oraz korpusów. 

Pompy tego typu mogą być zasilane napięciem 230 V, co sprawia, że można stosować je w dowolnym miejscu zapewniającym standardowe zasilanie energią elektryczną. Bez problemu znajdziesz też modele trójfazowe pracujące na zasilaniu 400 V. 

Samozasysające pompy oferują także wysoką wydajność, która może sięgać nawet 200 L/min. Nie każdy potrzebuje aż tak mocnego urządzenia, dlatego wiele popularnych modeli oferuje niższe parametry, które zaspokoją potrzeby mniej wymagających instalacji. Wysokość podnoszenia wody dla tego typu pompy zazwyczaj nie przekracza 8 metrów. 

    2) Pompy pionowe

Ten typ pompy charakteryzuje się podobną budową, co pompy samozasysające. To urządzenie także składa się z silnika, wirników i korpusu, jednak w odróżnieniu od pomp samozasysających, ich konstrukcja jest wertykalna, a nie horyzontalna. 

Urządzenia tego typu zostały zaprojektowane w celu wydajnego podnoszenia ciśnienia wody. Pionowe pompy do podnoszenia ciśnienia najczęściej posiadają wielu wirników, co czyni je pompami wielostopniowymi. Zastosowanie większej ilości wirników wpływa na wydajność urządzenia, a także jego cenę. Pionowe pompy do podnoszenia ciśnienia wody najczęściej stosowane są w profesjonalnych instalacjach, a rzadziej w gospodarstwach domowych. 

Wybór pompy do podnoszenia ciśnienia, która spełni Twoje oczekiwania

Asortyment pomp do podnoszenia ciśnienia jest szeroki. Z tego względu wybór urządzenia, które sprawdzi się w Twojej instalacji, nie będzie stanowić problemu. Najważniejszym pytaniem, jakie powinieneś sobie zadać, to jak często i intensywnie będziesz korzystać z urządzenia?

Nowoczesne pompy do podnoszenia ciśnienia są w stanie zapewnić bardzo wysoką wydajność. Niemniej, jeśli planujesz używać urządzenia sporadycznie lub Twoja instalacja nie wymaga parametrów godnych flagowego modelu pompy do podnoszenia ciśnienia, to po co przepłacać?

Zwróć także uwagę na pozostałe parametry pompy, czyli wysokość podnoszenia, głębokość zasysania oraz moc silnika. Wiele przydatnych wskazówek na temat doboru pompy znajdziesz w tym artykule: https://ogrody24.pl/blog/post/czym-kierowac-sie-przy-wyborze-pompy 

Miej na uwadze trudne warunki pracy pompy. Z tego względu zwróć uwagę, z czego wykonane są poszczególne elementy urządzenia. Solidny, żeliwny korpus oraz wirniki z wysokiej jakości stali nierdzewnej najczęściej zapewniają długą i bezproblemową eksploatację.

Może Cię również zainteresować: Jaką pompę kupić do zasilania domu jednorodzinnego?

Szukaj

Ostatnio dodane